Operace syndromu karpálního tunelu

K operaci karpálního tunelu přistupujeme tehdy, selžou-li konzervativní metody léčby (klid, vitamíny, léky, obstřiky). Odkládání operace karpálního tunelu u těžkých případů může mít nevratné důsledky: utlačovaný nerv se může být natolik poškozen, že se jen stěží naplno navrátí všechny funkce ruky.

Operace karpálního tunelu provádíme na klinice INTER CLINIC v rámci ambulantního režimu. Cena operace je 5000 Kč včetně pooperační kontroly. Za tuto cenu získáte špičkovou péči operatérů, kteří se na operace ruky dlouhodobě specializují (působili např. ve Vysokém nad Jizerou), minimální čekací lhůty (operace jsou možné i do 10 dní) a příjemné zázemí soukromé kliniky.

Máte-li diagnostikován syndom karpálního tunelu na základě EMG, stačí se objednat přímo na operaci. V ostatních případech si nejdříve sjednejte konzultaci, na základě které budou provedena další dovyšetření. Tel. pro objednání: 732 300 900.

Operace karpálního tunelu

Cílem operace syndromu karpálního tunelu je odstranit útlak nervu, který probíhá karpálním tunelem. Toho se nejčastěji docílí protnutím příčného zápěstního vazu, pod kterým probíhá nerv. Operace se provádí v místní anestezii a je velice krátká (do 30 min). Úleva přichází velice rychle, a to  řádu dnů. Hojení jizvy nastává po dvou týdnech a plná zátěž ruky je možná cca za jeden až dva měsíce.

Komplikace operace karpálního tunelu

Vedle poruch hojení, které mohou nastat u každé operace, má operace karpálního tunelu své možné komplikace. Předně nelze garantovat, že se plně obnoví všechny funkce ruky - a to zejména v těch případech, kde byl útlak nervu tak velký/dlouhodobý, že se nerv nenávratně poškodil. V těchto případech je možné uvažovat o rekonstrukční operaci, která je však velice obtížná a s nejistým výsledkem.

Při operaci karpálního tunelu může dojít k poškození nervu a jeho drobných větví, může dojít k poruše kožního čití či hybnosti palce. Operace může též způsobit tvorbu srůstů a zjizvení, což se projeví obnovením problémů. Operatéři též často upozorňují na možné zhoršení chronického zánětu šlachových obalů.

Položit otázku